O nás

Lingolandia sa zrodila v hlave Anny Rybovičovej v roku 2017.

Anka vstupuje do sveta hier z finančného sektora. Je aktívnou mamou dvoch detí v už školskom veku, ktoré jej boli hlavnou inšpiráciou.
Cieľ bol jasný. Nielen pre nich, ale aj pre ostatné deti vytvoriť spoločenskú hru, ktorá hravou formou učí hľadať slová na určené písmeno, čím rozvíja fantáziu, stimuluje kritické myslenie a rozširuje slovnú zásobu. A to nielen v materinskom, ale aj cudzích jazykoch, ktoré sú pre dnešný svet také dôležité.
Otvoriť dvere do sveta Lingolandie predstavovalo popasovať sa s mnohými výzvami, ktoré sa podarilo zvládnuť spoločnými silami s Ninou Šefčik. Vďaka jej originálnej grafike nadobudla hra svoju tvár plnú farebných ilustrácií.
Dnes si môžete spolu s celou rodinou zahrať hru, ktorá Vám zaručí neopakovateľné jazykové dobrodružstvo.
“Lingolandia je také moje tretie dieťa. Som rada, že práve tento nápad som sa rozhodla naozaj zrealizovať, a že som sa nevzdala aj napriek prekážkam na ceste. Lingolandia je pre mňa jedno veľké dobrodružstvo, ktoré mi umožnilo spoznať nielen nových úžasných ľudí, ale aj naučiť sa nové veci a posunúť tak vlastné hranice.”

Anka Rybovičová

autorka spoločenskej hry

Nina Šefčíková

autorka ilustrácii

A kto je Nina Šefčíková? 

Nina Šefčík je slovenská ilustrátorka a dizajnérka žijúca v Španielsku. Ilustráciu vyštudovala v Dubline v roku 2015. Nina má osobitný a nezameniteľný štýl. Jej tvorbu môžete nájsť na stránkach slovenských i zahraničných kníh, na obaloch produktov, v rámci webových stránok, ale aj ako nosný vizuálny prvok reklamných kampaní a plagátov.

A ako Lingolandiu vníma Nina?

“Byť súčasťou projektu Lingolandia je každodenné dobrodružstvo. S Ankou sme sa zladili od prvého momentu. Tvorba ilustrácii pre Lingolandiou je absolútnou radosťou!”

Čo je Lingolandia?

Spoločenská hra určená pre hráčov všetkých vekových kategórií, ktorí chcú od hry viac.

Na základe prirodzenej súťaživosti sa hráči zdokonalia v hláskovaní a uvedomovaní si začiatočného písmena každého použitého slova, rozšíria si slovnú zásobu nielen v materinskom, ale aj v cudzom jazyku a naučia sa v praxi využívať a logicky spájať všetky poznatky, ktoré majú.